Uralni a játékot 1. rész

2018.01.26

Egy fáradt nap után hazatérve, megrázod magad mert szeretnél egy kis minőségi időt eltölteni a családoddal, gyermekeddel, és amint benyitsz a szobájába ugyan az a frusztráló kép fogad napról napra:

Gyermeked elmélyülten nyomkodja a számítógép, vagy a játék konzol gombjait nem törődve se veled sem a külvilággal.

Próbálsz rá hatni, szép szóval, büntetéssel (többnyire sikertelenül), vagy ha fel is néz a monitor mögül általában veszekedés lesz a vége. Aztán okolod magadat mert te vetted meg a legújabb játékot amire a srácod rábökött, mert neked fogalmad sem volt mi az, ami neki kell (hisz te csak örömöt akartál szerezni neki), okolod a társadalmat, a modern gyerek nevelést, a közösségi médiát, a játék fejlesztőket meg még jó ég tudja kit. Nem érted gyermekedet, mert te nem ebbe nőttél fel, de érzed, hogy a kapcsolatotok kezd egyre fakulni...

Ismerős?

Ha igen akkor megnyugtatlak nem vagy ezzel egyedül a mai világban. Sok ügyfelem, legyen bármilyen sikeres az üzletben úgy érzi a megromlott kapcsolatát gyermekével nem tudja helyre hozni.

Van egy jó hírem!

Ez is megoldható! Remek dolog, ha tudtok minőségi időt együtt tölteni a családdal, mert van valami közös hobbitok: horgászni, sütni, stb... stb... De meg kell értened a számítógépes játékok ugyanúgy részei gyermeked életének mint minden más. Ahhoz hogy hogy egy mélyebb kapcsolatot alakíts ki vele nem elég csak pénzt kiadni azokra a játékokra, meg is kell értened azokat. Ha szeretnéd ebben tudok segíteni.

Egyik küldetésem coach-ként hogy hidat képezzek közötted, és gyermeked között, és az elkövetkező hetekben csak ilyen típusú blog bejegyzéseket fogok posztolni amik ez szolgálják elősegíteni. Bizony! Közösen el fogunk merülni ebbe a számodra még nem annyira ismert világba, azzal a céllal, hogy javítsunk a kapcsolatotokon!

Persze én sem vagyok mindent tudó...

Más példával élve, ha beteg vagy fordulj orvoshoz, ha tisztáznád céljaidat beszélj egy coach-al. Bár jómagam is játszom, és ismerem ezt a világot korántsem annyira, mint Burján Krisztián barátom, akit felkértem, hogy segítsen az alap fogalmak tisztázásában. Íme az első pár sor apránként adagolva:

RPG

Az "offline" szerep- játék (angolul: role-playing game; RPG) olyan társasjáték, amelyben a játékosok verbális úton alakítanak egy közösen elképzelt fantázia világot, ahol a játék menete sokban emlékeztet egy közösen kitalált könyv vagy film cselekményére. Az online szerep- játékok már számítógépen keresztül zajlanak egy vagy több moderátor irányítása alatt.

RTS

A valós idejű stratégiai játék angolul real-time strategy, (rövidítve RTS) a video játékok egy műfaja. Ezek a játékok a számítógép által megjelenített térképen játszódnak, ennek a térképnek a többé- kevésbé véletlen szerűen választott egy-egy pontján indulnak a játékosok általában kis számú épülettel.

Az átlagos esetekben a fő feladatok a játék térképen lévő erő források összegyűjtése, mind ezekből pedig bázisok - épületek, vagy más egység gyártó létesítmények (űrhajók, pl.) - építése, technológiák kikutatása, fejlesztése és az épületekben illetve gyártó létesítményekben gyártott egységek (munkások, harcosok, járművek, stb.) irányítása. A cél, hogy a játékosok vagy a belőlük alakult csapatok egymást, vagy a számítógépet legyőzzék, illetve különböző, stratégiai tevékenységet igénylő feladatokat hajtsanak végre. A leggyakoribb cél az ellenséges bázisok elfoglalása, de mindez a játék háttér történetétől, műfajától is függ.


Utóirat:

Ha ez így elsőre sok is volt hidd el ez csak a jéghegy csúcsa, de tudd ha változást szeretnél én itt vagyok neked!

Ha tetszett a cikk, kérlek oszd meg másokkal is, vagy szólj hozzá Facebookon!



                       Kérdésed van? Lépj kapcsolatba velem!


© 2017-2018 Németh Lóránt minden jog fenntartva 
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el