3+1 ok amiért nem mersz coachhoz fordulni

2017.05.16

Biztos voltál már úgy, hogy tördelted a kezedet egy adott helyzetben hogy mitévő is legyél, jobbra vagy balra fordulj, és a kétségbeesés hűvös kezétől vezérelve feldobtál egy érmét egy amolyan végső megoldás #leszamilesz alapon. 


Ez a helyzet akár az üzleti, akár a magánéletedben következett be mindíg pengeélre állított, és azon morfondíroztál, hogy most vagy 5 perccel később kapj egy "laza", lábon kihordott sztrókot (remélem nem így volt). 

Aztán egyik kollégád, ismerősöd, barátod a füledbe ültette a coaching szót, utánajártál mi is ez, jó is volt, meg nem is, ígéretesnek tűnt meg nem is, aztán végül hagytad a francba, és nem foglalkoztál vele. 


De miért is nem?


Ebben a bejegyzésben összeszedtem 3+1 okot amiért eddig azt mondtad a coachingra hogy: "NEM".

1. Nem vagy/voltál tisztában a fogalommal.

Persze ez könnyen orvosolható, hiszen a google a legjobb barátod, és bátran felkereshetsz pár coachinggal foglalkozó oldalt, ahol ezt szépen levezetik, elmagyarázzák, és képbe kerülsz, vagy megkérdezel egy ismerőst, aki már járt coach-nál, hogy milyen tapasztalata volt az adott coach-csal kapcsolatban, és itt jön a következő pont.

2. Rossz tapasztalat MZ/X-től

Mondjuk egyik barátodnak volt tapasztalata a coachingot illetően, de az korántsem volt olyan pozitív, mint amennyire szíved mélyén remélted, mert ugyebár ha az a valaki, akinek adsz a szavára, elismerően nyilatkozik egy dologról, az a tuti! 

Teszem azt, egy mozifilmről mond csupa szépet és jót az illető, akkor tuti, hogy te is megnézed azt a filmet, nem? 

Csak abba ne felejts el belegondolni, hogy ami az egyiknek nem jó, az feltélenül rossz a másiknak. 


3. A "social media" befolyása

Rengeteg coachinggal foglalkozó írás jelent meg könyv, ebook, blog, újságcikk formájában, aminek nagyon örülök, hiszen jómagam is rengeteg szakmai cikket olvasok, egyrészt mert szeretek olvasni, másrészt a tudásomat bővíteni. 

Viszont akadt egy cikk ami még nálam is kiverte a biztosítékot! És ha netán te is olvastad, akkor nem is csodálkozom, hogy nem mersz coachoz fordulni! 

A cikk írója aggodalmát kifejtette ki a magyar coaching szakmát illetően, miszerint sok a coach, szakmai tudás felhígulása, és egyéb nyalánkságok. Nem tagadom ma már mindenki kiírhatja a neve mellé hogy "coach", "mediátor", "tréner", stb minden komolyabb háttér képzés nélkül, és ez kényes helyzetet tud generálni. 

A cikk viszont arra buzdította az olvasót hogy csak olyan coachoz forduljon akinek 10+x év tapasztalata van a szakmában... Nem kétlem hogy azok a coachok akiknek 10+x év tapasztalata van a szakmában roppant effektíven tudnak segíteni, de te is tudod, valamikor ők is elkezdték...


+1. Érzed a zavart az Erőben, de...

Nem is tudod pontosan megfogalmazni igazán, hogy mi is az a valami, amiért neked coachoz kell fordulnod, hacsak a főnököd meg nem mondja helyetted... (ebben az esetben beszélünk business coachingról {így ma is tanultunk egy új fogalmat, újjé!})

A másik ok, hogy tudod hogy az élet mely területén szorít a cipő, de... FÉLSZ


Be vagy rezelve attól, hogy egy másik embernek megnyílj, mert ez ciki, te nem vagy "az a fajta", nem tudod hogy állj neki, keresed a kifogásokat, stb stb...

Erre az esetre van egy jó idézetem: " A bátorság nem a félelem hiánya, hanem a legyőzése!"

Még valami így a végére:

Ha már elgondolkodtál azon, hogy coach-hoz fordulj, akkor már csak egy lépés választ el attól, hogy felemeld a telefont, és tárcsázz, vagy írj nekem egy e-mailt.

Én hiszek benned!

Meg tudod csinálni!

© 2017-2018 Németh Lóránt minden jog fenntartva 
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el